7 powodów, aby ćwiczyć rano

7 powodów, aby ćwiczyć ranoNa początku ustalmy sobie jedno – bez najmniejszego cienia wątpliwości czymś bardzo istotnym jest to, aby regularnie ćwiczyć. Zostało udowodnione, i to już wielokrotnie, że codzienne ćwiczenia powodują, iż jesteśmy bardziej szczęśliwymi osobami. Więcej nam się w życiu udaje, jesteśmy bardziej zadowoleni, zdrowsi, atrakcyjniejsi, o wiele rzadziej zapadamy na choroby. Jednakże akurat w tym tekście to może nie skupiajmy się na zaletach ćwiczeń jako takich, a po prostu uwydatnieniu atutów ćwiczenia z samego rana. Dlaczego to właśnie z rana najlepiej ćwiczyć? Oto siedem powodów, które w jednoznaczny sposób potwierdzają tę teorię…

7 powodów, aby ćwiczyć rano

1) Pamiętajmy o tym, że z rana jesteśmy najbardziej wypoczęci, w końcu najcięższe przed nami. Czyli jesteśmy bardzo energiczni, stać nas na więcej. Jeżeli będziemy ćwiczyli po pracy, to będziemy zmęczeni, bo w końcu dojazdy i praca nie należą do najłatwiejszych. Nie mówiąc już o tym, że po południu to zawsze coś człowiekowi wyskoczy, ma tysiące spraw do załatwienia, a więc siłą rzeczy ćwiczenia są utrudnione.

2) Nie zapominajmy o tym, iż to właśnie z rana jesteśmy najbardziej wydajni, nasz organizm pracuje wtedy na pełnych obrotach. Czyli będziemy ćwiczyli na całego, nie tylko nie będziemy zmęczeni, ale również dostrzeżemy, że te ćwiczenia idą nam coraz lepiej.

3) Zwróćmy uwagę na to, że ćwiczenia z rana dają człowiekowi o wiele więcej radości. Co jak co, ale poranne ćwiczenia sprawią, iż cały nasz dzień będzie o wiele bardziej udany. Poranek jest piekielnie istotną częścią dnia, to właśnie od niego zależy to, jak będzie wyglądał cały nasz dzień.

4) Jakby nie patrzeć sytuacja jest taka, iż w dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zabiegani, a więc tylko z rana często mamy wolne chwile. To już zostało w sumie napisane wcześniej, ale jeżeli nie z rana, to kiedy?

5) Zostało potwierdzone, że poranne ćwiczenia są najlepsze pod względem zdrowotnym. Czyli osoby ćwiczące z rana są zdrowsze od tych, które ćwiczą później. Chociaż wiadoma kwestia, iż różnice nie są jakoś przesadnie znaczące.

6) Nasz kręgosłup oraz stawy są w najlepszej formie właśnie z samego rana, czyli nasz organizm nie jest narażony w dużym stopniu na kontuzje. To tyczy się szczególnie biegania, które jak powszechnie wiadomo może spowodować poważną kontuzję – jednak właśnie w przypadku porannego bieganie jest w tej materii o wiele lepiej.

7) Nie będziemy mieli problemów z porannym wstawaniem. Plagą dzisiejszych czasów jest to, że zasypiamy późno, a wstajemy wcześnie – takie mamy czasy. Ćwiczenia spowodują, iż po pewnym czasie nie powinniśmy napotykać na poważne problemy ze wstawianiem, będziemy niejako szczęśliwi po wstaniu. Chyba każdy zresztą zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że w trakcie ćwiczeń są wydzielane endorfiny, a więc hormony szczęścia?

Miejmy nadzieję, że po zapoznaniu się z siedmioma powodami, aby ćwiczyć tuż po wstaniu, z samego rańca, nikt nie będzie miał już większych wątpliwości odnośnie tego o której godzinie warto ćwiczyć. To naprawdę idealna pora.