Alkohol na weselu

Chociaż wesele w kwestii alkoholu kojarzy się głównie z wódką, Pary Młode starają się urozmaicać gościom kartę drinków. Wiele z nich decyduje się na podanie na stoły wina, które jest delikatniejszym i bardziej kobiecym alkoholem. Ostatnim trendem jest zatrudnienie profesjonalnego barmana.

Bar

Barman na wesele przyjeżdża wraz ze swoim profesjonalnym, mobilnym barem. Montuje go w sali weselnej, w miejscu wskazanym przez właściciela lokalu. Sam bar jest już atrakcją. Z reguły są to nowoczesne, elegancko podświetlone konstrukcje, które kuszą oko. W barze mieści się wszystko co potrzebne mu do pracy: alkohol, świeże owoce do soków, napoje do drinków, zamrażarki na lód, szklanki, shakery, słomki, papierowe parasolki i inne ozdoby. Goście podchodzą do baru zamówić koktajl, a barman przygotowuje go na miejscu. Warto wiedzieć, że drinki przygotowane przez profesjonalistę są nie tylko pyszne, ale i wyglądają zjawiskowo.

Barman

Barmani zabawiają gości rozmową, warto więc zatrudnić ekipę z doświadczeniem. Poza wiedzą o alkoholu, potrafią przygotować też kolorowe napoje bezalkoholowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, dzieci i kierowców. Do obowiązków barmana nie należy serwowanie drinków do stołu ani zbieranie pustych szklanek. W kwestii sprzątania i mycia szkła barmani dogadują się z obsługą sali weselnej. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wesele, barmani na życzenie Pary Młodej mogą wykonać pokaz barmański dla gości. Można podczas nich zobaczyć słynną żonglerkę butelkami, czy nalewanie napojów do kilku szklanek jednym gestem. Wiele nowoczesnych Par, które nie chcą organizować zabaw oczepinowych, decyduje się na pokazy barmańskie dla gości dokładnie o północy.