Aqua Cycling trend w fitnessie amerykańskim

Aqua Cycling trend w fitnessie amerykańskimNowoczesnym treningiem cardio jest AquaCycling. Trening prowadzony jest w środowisku wodnym i charakterystyczne jest to, że łączy w sobie elementy aquaerobiku oraz ćwiczeń na rowerze. Obecnie uważa się, że jest to świetny sport, który to szybko oraz bardzo skutecznie pozwala nam na pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej, wzmacnia mięśnie, a co więcej poprawia samopoczucie. Obecnie jest to trend przede wszystkim w fitnessie amerykańskim, lecz coraz częściej uprawia się go w innych krajach na całym świecie. Nic w tym dziwnego, albowiem sport ten sprawia, że dotleniamy organizm, a także zwiększamy wydajność pracy serca i płuc, co bardzo korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Trening sprawia, że możemy stracić nawet 1200 kalorii, co jest naprawdę najlepszą opcją jeżeli porównamy Inne ćwiczenia fizyczne.

Aqua Cycling trend w fitnessie amerykańskim

Ten rodzaj treningu proponuje nam wyjątkową kombinację ćwiczeń, która to doskonale wzmacnia układ mięśniowy, a także poprawia krążenie krwi, zaś ruch w połączeniu z wodą jest uważany za najlepszy jeśli pod uwagę weźmiemy walkę z cellulitem.

Zajęcia tego typu odbywają się w grupie, a tym samym każdy z nas ma większą motywację do wykonywania ćwiczeń. Tempo nadaje treningowi muzyka, jest ona dynamiczna i sprawia, że chętnie się ruszamy. Aby móc zacząć ćwiczyć musimy być wyposażeni w specjalnie przygotowane do tego celu rowery. Dzięki temu, że są one zanurzone w wodzie możemy odciążyć stawy a także świetnie wykorzystać opór wody, do uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Kto może ćwiczyć?

AquaCycling to trening idealny dla każdego człowieka, co sprawia, że są one proponowane wszystkim bez względu na wiek, płeć, czy też stopień zaawansowania pod względem kondycji fizycznej. Przede wszystkim jednak są one proponowane osobą które to pragną ponieść swój poziom sprawności fizycznej. Ćwiczenia te doskonałe są także dla osób otyłych, które to pragną stracić zbędne kilogramy, lub kobiet, które niedawno urodziły dziecko i znów pragną powrócić do formy sprzed okresu ciąży. Oczywiście z tego treningu mogą także korzystać zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i dzieci. Często korzystają z nich także osoby starsze, które to mają problem z wykonywaniem zbyt dynamicznych ćwiczeń, a jednak pragną żyć aktywnie. Sport ten jest idealny dla każdego, albowiem zajęcia odbywają się w wodzie, a tym samym możemy odciążyć nasze stawy oraz kręgosłup. Ćwiczenia są łatwiejsze, mniej męczące, dlatego wykonujemy je z prawdziwą przyjemnością. Może więc wykonywać je każdy, bez żadnych ograniczeń.

Zalety i walory. AquaCycling ma wielką ilość zalet, dlatego warto wymienić:

  • Atrakcyjną formę ćwiczeń
  • Ogromną skuteczność treningów
  • Zaangażowanie do pracy wszystkich mięśni naszego ciała
  • Wysoka intensywność treningów, a tym samym szybsze efekty
  • Doskonała profilaktyka w chorobach serca oraz układu oddechowego
  • Zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi
  • Sposób na zrzucenie nadwagi – jednocześnie szybki i skuteczny oraz przyjemny
  • Trening bezpieczny dla stawów i kręgosłupa
  • Poprawa pracy układu oddechowego