Czy depilacja laserowa jest dla każdego

4. Czy depilacja laserowa jest dla każdegoWłosy występują u każdego człowieka na całym ciele. Jedni mają ich więcej, inni mniej. Wszystko zależy od organizmu. O ile zazwyczaj nadmiar włosów na ciele dla mężczyzn nie robi wielkiego problemu, to w przypadku większości kobiet to urasta to do wielkiej rzeczy. Od wieków kobiety usiłują usuwać zbędne owłosienie, które pojawia się na ich ciele. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się metody depilacji. Generalnie zmiany idą w kierunku trwalszego usuwania włosów oraz zmniejszenia bólu, który zazwyczaj towarzyszy temu zabiegowi. Ostatnim krzykiem mody w technikach usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa.

Czy depilacja laserowa jest dla każdego

Depilacja laserowa polega na oddziaływaniu na skórę wiązką lasera, który wnika w głąb skóry i niszczy włos wraz z cebulką. Jest to bardzo popularna i lubiana przez kobiety metoda depilacji. Mało kto wie, że za jej pomocą usuwano już włosy ze skóry w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jest to metoda usuwania włosów, na temat której powstało wiele przeciwstawnych opinii. Jedni uważają, że jest to jedna z najlepszych metod depilacji, która pozwala na usuwanie włosów bezpiecznie, trwale i prawie bez bólu. Inni twierdzą zupełnie coś przeciwnego. Depilacja laserowa według jej przeciwników, jest zabiegiem niebezpiecznym. Wiązka lasera, która wnika w głąb skóry może powodować choroby nowotworowe, a sam proces usuwania włosów jest nieskuteczny. A jaka jest prawda? Czy każdy może się poddać depilacji laserowej i czy jest to bezpieczne?

Łatwo i bezpiecznie?

Jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś po środku. Depilacja laserowa na pewno nie jest polecana każdemu i w każdych warunkach. Jest wiele przeciwwskazań, które wykluczają stosowanie usuwania owłosienia za pomocą wiązki laserowej. Może wydaje się to dziwne, ale jednym z najczęściej spotykanych przeciwwskazań jest opalenizna. Nie stosuje się depilacji laserowej u osób ze świeżą opalenizną. Skóra taka musi odpocząć co najmniej miesiąc. Dzieje się tak dlatego, że wiązka światła w laserze może dodatkowo podrażnić opaloną skórę i spowodować oparzenia. Nie można również stosować depilacji u osób, które próbowały pozbyć się owłosienia w konwencjonalny sposób – za pomocą pincety lub tradycyjnego depilatora. Również przeciwwskazaniem dla tego zabiegu jest przyjmowanie wszelakich leków światło uczulających.

Nie można przecież zapominać, że laser jest skondensowaną wiązką światła o sporej energii. Kobiety, które są w ciąży również nie mogą, a właściwie nie powinny się poddawać temu zabiegowi. Niestety decydując się na usuwanie zbędnego owłosienia trzeba zastosować bardziej tradycyjną metodę depilacji. Lekarze oraz kosmetyczki również nie wykonują depilacji laserowej u osób, które mają problemy z gojeniem się ran lub u osób, które posiadają zainfekowaną skórę. Trzeba również pamiętać, że depilacja ta jest nieskuteczna wobec osób posiadających włosy jasne, usuwać można tylko włosy ciemne, gdyż tylko takie jest w stanie zniszczyć wiązka laserowa.

Jak można zauważyć, laser nie zawsze jest w stanie pomóc w usuwaniu zbędnego owłosienia. Nie jest to więc cudowna metoda, która rozwiąże wszystkie problemy kobiet z niechcianymi włoskami.