Czym jest okno anaboliczne

Czym jest okno anaboliczneOkno anaboliczne jest takim czasem, w którym nasze mięśnie rosną najszybciej. Można w sumie śmiało powiedzieć, że okno anaboliczne to czas do trzech godzin od zakończenia wytężonego treningu na siłowni. W tym okresie trzeba zażyć odpowiednie dawki białka bądź aminokwasów – jeżeli tego nie zrobimy bądź zrobimy to zbyt późno, to niestety efekt ćwiczeń nie będzie taki jak tego chcemy. Bardzo często ludzie nie zdają sobie w ogóle sprawy z tego, iż istnieje coś takiego jak to pojęcie. Na całe szczęście to się coraz szybciej zmienia, jednak bardzo wielu Polaków wie już o co chodzi. Generalnie to jest tak, że najbardziej wskazane jest to, aby od razu po ukończeniu treningu zabrać się za odżywki, zwlekanie nie ma sensu, zresztą nie mamy raczej w tym żadnego interesu. Pamiętajmy o tym, a zapewne dostrzeżemy po stosunkowo krótkim czasie, iż efekty regularnych ćwiczeń są o wiele lepsze niż sobie pomyśleliśmy. To coś bardzo pocieszającego, w końcu któż powiedział, że same ćwiczenia to wszystko?

Czym jest okno anaboliczne

Wielu specjalistów od kulturystyki nawet zwykło wychodzić z takiego założenia, iż to wszystko co dzieje się na siłowni jest oczywiście bardzo ważne, ale i tak ważniejsze są właśnie odżywki. Oczywiście proszę nie myśleć sobie teraz, że można brać same odżywki, a efekty przyjdą – po prostu rozchodzi się o to, że jeżeli będziemy tylko ćwiczyli, a zapomnimy o aminokwasach i białkach, nie będziemy pamiętali na czym polega okno anaboliczne, to niby jakieś efekty tych ćwiczeń będą, ale cóż z tego, skoro nie będą takie jak być powinny. Czyli w skrócie – zanim jeszcze zaczniemy się myć po treningu, powinniśmy niezwłocznie zabrać się za odżywki.

Jeśli zaś chodzi o same odżywki, to na całe szczęście ich wybór jest wprost niewyobrażalny. Co jak co, ale w dzisiejszych czasach dosłownie nikt nie powinien narzekać na brak odżywek w sprzedaży. Akurat w tym tekście nie będziemy pisali tego, które odżywki są najbardziej wskazane, po prostu trzeba wspomnieć o tym, że nie ma najmniejszego sensu oszczędzać na nich. Nie chodzi oczywiście o to, aby ostatnie pieniądze wydawać na odżywki, ale jednak naprawdę nie ma sensu ćwiczeń bez odżywek. Jeżeli zrozumiemy to, jeżeli będziemy podchodzili w umiejętny sposób i do ćwiczeń, i do odżywek, to naprawdę efekty ćwiczeń będą więcej niż zadowalające. Jeżeli zaś rozchodzi się o miejsce, w którym warto kupić odżywki, to i tutaj nie będzie zapewne żadnej niespodzianki. Po prostu rozejrzyjmy się za suplementami diety, które są sprzedawane za pośrednictwem sklepów internetowych. Są one wspaniałe pod każdym względem – tzn. wybór odżywek jest bardzo duży, a do tego ciężko uskarżać się na ceny, bo co jak co, ale to właśnie w Internecie najłatwiej o skuteczne, zdrowe i niedrogie preparaty. W skrócie: pamiętajmy o istnieniu okna anabolicznego, bo naprawdę jest ono pod wieloma względami czymś niemiłosiernie istotnym. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania na temat okna anabolicznego, to oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań w ich zadaniu.