Jak odpocząć w Zakopanem

domki_zakopane_1383404936[1]Jeden człowiek odpoczywa śpiąc, drugi chodząc po górach, trzeci preferuje Krupówki, czwarty najzwyczajniej w świecie chodzi i jeździ po Zakopanem, a także najbliższych okolicach. Czyli ciężko jednoznacznie podpowiedzieć czytelnikom tego tekstu to, w jaki sposób mogą odpocząć w Zakopanem. Jednakże postarajmy się napisać kilka nieco bardziej uniwersalnych prawideł, dzięki którym pobyt w Zakopcu będziemy wspominali bardzo miło. A co najbardziej istotne, będziemy chcieli takowy powtórzyć. Gdy człowiek wyruszy do Zakopanego w sezonie feryjnym, wakacyjnym albo w trakcie długiego weekendu, to co jak co, ale z całą pewnością będzie mu dane dojść do bardzo prostego wniosku – Polaków nie trzeba przekonywać do pobytu w Zakopanem, już bardziej trzeba przekonywać do ominięcia Zakopca i udanie się w nieco bardziej odosobnione miejsce.

Gdy będziemy w Zakopanem, na pewno powinniśmy skusić się na trwający kilka godzin spacer po miasteczku. Zakopane nie jest duże, ale jakby tak się przyjrzeć mapie, to jest jednak stosunkowo rozległe – w trakcie jednego dnia uda nam się spokojnie obejść najbardziej atrakcyjne punkty zimowej stolicy Polski, chociaż powinniśmy raczej zapomnieć o okolicy. Do tego godny uwagi jest relaks na Krupówkach – szczególnie miłośnicy dobrego jedzenia i generalnie deptaków powinni być zadowoleni. Jeśli ktoś z nas naprawdę nie przepada za ludźmi, to po pierwsze nie powinien odwiedzać Zakopane, a po drugie, z całą pewnością powinien omijać Krupówki. Jest to jedna z najbardziej popularnych ulic w tej części Europy, więc spacerujemy po niej wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Gdy będziemy w Zakopanem, warto pokusić się o wizytę na Słowacji – niektórzy nawet mówią, że Słowacja pod względem turystyki górskiej jest lepszym krajem aniżeli Polska. Sporo w tym prawdy, chociaż i turystyka w polskiej części Tatr rozwija się całkiem prężnie. Naprawdę nie wydaje się, aby wizyta na Słowacji – w Popradzie, w słowackiej części Tatr, które są przecież bardziej okazałe, może w jakimś słowackim sklepiku – po chociażby słowackie i czeskie specjały, do których wielu Polaków żywi spory sentyment, była nieudana. Taka odskocznia, zobaczenie czegoś bliskiego, a jednocześnie jakże odmiennego, jest bardzo fajna. Istotny jest także relaks w trakcie dnia oraz nocy – czyli po prostu trzeba leżeć i spać wygodnie. Tutaj polecamy stronę internetową Domki Zakopane http://www.domekzakopane.info, na której jest spora ilość fantastycznych ofert noclegowych. Z pewnością znajdziemy komfortowy nocleg za niezłe pieniądze.