Jak skutecznie poradzić sobie z nad potliwością

Jak skutecznie poradzić sobie z nad potliwościąNad potliwość jest schorzeniem, które to dotyka ogromnej ludzi na całym świecie. Jeśli więc jest to także twój problem, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób sobie z nią radzić. Warto wiedzieć w jaki sposób walczyć z tym schorzeniem, aby cały dzień czuć się świeżo i nie martwić się wilgotnymi dłońmi czy też przykrym zapachem. Najważniejsza jest higiena. Warto zacząć od podstaw, albowiem to właśnie higiena jest tu kwestią najważniejszą. Z tego też względu warto zaopatrzyć się w dobre mydło oraz w dezodorant. Pot świeży ma bardzo słabą woń i warto wiedzieć, że dopiero kiedy zalega przez długi czas na skórze ma nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak dlatego, że bakterie rozkładają się. Mycie skóry mydłem antybakteryjnym sprawia, że bakterie zostają usunięte a tym samym pot traci na swojej mocy. Dodatkowo warto sięgnąć po mydła przeciwpotowe, które to mają skład specjalnie dobrany w taki sposób aby chroniły naszą skórę przed nadmiernym poceniem się. Z kolei produkowane dziś dezodoranty również zawierają związki bakteriostatyczne, jakie to w chwili kiedy są nałożone na skórę czystą oraz suchą doskonale hamują rozwój bakterii, a tym samym nie boimy się, że woń może być przykra i nieprzyjemna dla otoczenia. Dezodoranty te są świetne jeżeli cierpimy na nadpotliwość, albowiem nie tylko są skuteczne, ale także są bezpieczne dla skóry.

Jak skutecznie poradzić sobie z nad potliwością

Jeżeli przestrzeganie higieny nie przynosi zadowalających efektów i wyników, warto sięgnąć po pomoc lekarza zajmującego się medycyną estetyczną, dermatologa bądź też chirurga. Można bowiem zastosować leki antybakteryjne, maści o charakterze antybiotykowym a także przeciwgrzybiczne. Jednakże kiedy cierpimy na nadmierną nadpotliwość, wówczas możemy zastosować nieco bardziej radykalne metody. Możemy bowiem zdecydować się na chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych a także na przecięcie nerwu który to jest odpowiedzialny za ich działanie. Takie metody dają nam świetne i długotrwałe efekty, dlatego też warto je zastosować. Jedną z chętnie i często używanych metod jest także łyżeczkowanie tkanki podskórnej. Metoda jest znakomita i zapobiega poceniu się, jednakże pozostać mogą po niej blizny. Najnowszą metodą jaką stosuje się w nadpotliwości są zastrzyki z botoksu, czyli jadu kiełbasianego. Ma on bowiem nie tylko właściwości wygładzające, ale także przeciw potliwe.

Właściwy dobór ubrania

Pomimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, także właściwy dobór ubrania ma bardzo wielkie znaczenie w chwili kiedy to borykamy się z problemem nadpotliwości. Na nic nie zdadzą się kąpiele, doskonałe kosmetyki jeżeli ubierzemy przepoconą i nieświeżą bluzkę, lub też ubranie stworzone z sztucznego tworzywa. Warto wiedzieć, że materiały sztuczne w jeszcze większym stopniu wzmagają potliwość ciała, a dodatkowo zatrzymują zapach potu, który to będzie nieprzyjemny dla otoczenia. Jeżeli więc masz problem z nadmierną potliwością warto nosić ubrania stworzone jedynie z naturalnych włókien, które zapobiegają pozostawiają potu.