Jakie ćwiczenia na boczki

Jakie ćwiczenia na boczkiBoczki są zmorą niejednej kobiety. Dokładnie wiemy o co chodzi jeżeli słyszymy pojęcie boczki. Są to bardzo mało estetyczne fałdki tłuszczu, które wylewają nam się z wąskich spodni, czy mini spódniczki. Zaskakujące może być jednak to, że nie są one jedynie domeną osób otyłych, albowiem wiele szczupłych kobiet także narzeka na boczki, które to bardzo trudno jest zlikwidować. Jeśli więc pragniemy raz na zawsze pozbyć się uciążliwych boczków, powinniśmy nie tylko wprowadzić adekwatną, lekką dietę, ale także wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które to ułatwią nam owo zadanie.

Jakie ćwiczenia na boczki ?

Skłony boczne

Aby wykonywać skłony boczne w celu likwidacji boczków powinniśmy wziąć do rąk coś cięższego. Może być to ciężarek, ale równie dobrze butelka z wodą. Następnie rozłóżmy ręce i zacznijmy robić skłony. W takiej pozycji dotykajmy prawej stopy oraz lewej stopy na odwrót. Takie ćwiczenie warto wykonywać przynajmniej przez trzy minuty, a wykonując je regularnie szybko dostrzeżemy pozytywne efekty i wyniki naszych wysiłków.

Skręty tułowia

Niezwykle ważnym ćwiczeniem w walce z wystającymi boczkami są także skręty tułowia. W czasie tego ćwiczenia należy stanąć w lekkim rozkroku, w dłoniach trzymać ciężarki. W takiej pozycji należy skręcać tułów, jednocześnie pamiętając aby nie ruszać biodrami. Jeśli chcemy nad głową możemy także umieścić drążek, który pomoże nam aktywnie ćwiczyć.

Skręty tułowia w leżeniu

W tym ćwiczeniu wystarczy położyć się na podłodze i założyć ręce za głowę. W następnej kolejności podnosimy się i lewym łokciem dotykamy kolana. Potem zmieniamy stronę i kolana dotykamy łokciem prawym.

Przenoszenie piłki

Polecanym ćwiczeniem na likwidację boczków są także ćwiczenia z piłką. Należy usiąść na podłodze, plecy lekko odchylić do tyłu a nogi unieść. W takiej pozycji bierzemy piłkę i przekładamy ją z jednej na drugą stronę tułowia.

Wyżej wymienione ćwiczenia to tylko kilka propozycji, jakie to z całą pewnością warto zastosować jeśli walczymy z boczkami. Ćwiczeń jest jeszcze wiele, wiele więcej dlatego każdy ma szansę wybrać takie dla siebie z którego to w największym stopniu będzie zadowolony. Jeżeli ćwiczysz musisz także pamiętać o adekwatnej diecie. Jeśli będzie ona bogata w słodycze, cukry i tłuszcze na pewno nawet największe wysiłki w ćwiczeniach fizycznych nie przyniosą nam doskonałych wyników. Ćwiczenia muszą więc być połączone z dietą, albowiem tylko wtedy dostrzeżemy, że nasz ciało zmienia się i ulega pozytywnej metamorfozie. Co więcej nasze wysiłki wspomoże także woda. Oczyszcza ona organizm, sprawia że łatwiej chudniemy a tym samym szybciej spalamy tłuszcz. Warto więc żyć aktywnie, wykonywać ćwiczenia na boczki, a także jeść zdrowe produkty. Dzięki takiemu trybowi życia zapomnisz czym są boczki i będziesz mogła cieszyć się zawsze piękną figurą bez żadnych mankamentów i kompleksów. Oczywiście warto zauważyć, że takie ćwiczenia pozytywnie wpłyną na mięśnie brzucha. Nie tylko pozbędziesz się więc boczków, ale także sprawisz, że brzuszek będzie po prostu plaski.