Joga dla mężczyzn

TJoga dla mężczyzno bardzo pocieszające, że mężczyźni coraz częściej uprawiają jogę. Jeszcze nie tak dawno temu facet uprawiający jogę nie był do końca brany na poważnie, jakby nie patrzeć joga była, przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, domeną kobiet. Na całe szczęście to się bardzo szybko zmienia, można pokusić się nawet o żartobliwe twierdzenie, iż wreszcie mamy równouprawnienie – a więc panowie mogą również uprawiać jogę. Na początku chcielibyśmy napisać to, z jakich w ogóle powodów joga jest strzałem w dziesiątkę w przypadku facetów. Co sprawia, iż mężczyźni na całym świecie wprost zwariowali na punkcie tej aktywności fizycznej? Można w sumie powiedzieć, że powody dla których płeć brzydka pokochała jogę są takie same jak w przypadku płci pięknej. Jednakże skoro w dalszym ciągu wielu Polaków nie za bardzo garnie się do nogi, należy najzwyczajniej w świecie kolejny raz pokusić się o wymienienie najbardziej znaczących zalet uprawiania jogi. Niby dlaczego joga to jedna z wspanialszych aktywności fizycznych?

Joga dla mężczyzn

Na początku można napisać o tym, że joga powoduje, iż mężczyźni mogą się mocno odstresować. Czasy mamy bardzo szybkie, stresujące, szczególnie faceci uskarżają się mocno na stres, bo jednak to nadal oni są w większości przypadkami dyrektorami firm, przedsiębiorcami czy chociażby prawnikami. Zostało wielokrotnie dowiedzione, iż regularne uprawianie jogi łagodzi obyczaje, powoduje to, że człowiek jest bardziej wyluzowany, nie przejmuje się tak codziennymi problemami, umie z nimi walczyć. Do tego w grę wchodzi jeszcze wewnętrzna równowaga, a więc nic nie zaprząta nam umysłu, mamy bardzo świeży umysł, nic nie jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi. Wielu ludzi wychodzi z takiego założenia, iż zaprzestanie swojej przygody z jogą sprawiłoby, że również ich zdolności poznawcze, edukacyjne, stałyby na o wiele niższym poziomie. Może jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, iż gdy człowiek ma wolny umysł, może skupić się na tym, co jest w jego przypadku naprawdę bardzo znaczące?

Mężczyźni uprawiający jogę są również lepszymi partnerami dla swojej kobiety, a także o wiele lepszymi rodzicami, kolegami z pracy, szefami, etc. Nie jest chyba żadną tajemnicą to, że gdyby ludzie mniej się stresowali, świat byłby o wiele piękniejszym miejscem, nie byłoby tylu konfliktów, beznadziejnych sytuacji na drogach. Zapewne wielu facetów to zaskoczy, ale joga polepsza nasze zdolności seksualne, możemy dłużej i lepiej – wielu mężczyzn ma na tym punkcie poważne kompleksy, czasami mające sensowny powód. Poza tym nie zapominajmy o tym, iż joga jakby nie patrzeć jest świetna w przypadku chęci polepszenia stanu swojego organizmu.

 

A więc będziemy o wiele mniej narażeni na różnego rodzaju choroby, będziemy mieli przecież lepszą kondycję fizyczną. Zaoszczędzimy tym samym bardzo wielu problemów zdrowotnych, a także wydatków na leki czy wizyty u lekarzy. W skrócie – gdyby wszyscy Polacy uprawiali jogę, zapewne po pewnym czasie nasz kraj stałby się bardziej radosnym miejscem, bezpieczniejszym i zamożniejszym.