Kriolipoliza – odchudzanie zimnem

Kriolipoliza – odchudzanie zimnemKriolipoliza to najnowsze współcześnie odkrycie medycyny estetyczne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Zabieg ten polega na zamrożeniu komórek tłuszczonych a tym samym zapewnienie procesu odchudzania. Metoda ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych, w szpitalu Massachusetts. Lekarze udowodnili, że komórki tłuszczowe jakie to znajdują się pod skórą są bardzo wrażliwe na zimno i umierają już w temperaturze zero stopni Celsjusza. Wykazano więc że miejscowe chłodzenie tkanek powoduje stopniowy ubytek tkanek tłuszczowych a tym samym utratę tłuszczu jaki zalega w naszym ciele. To odkrycie sprawiło, że powstała nowa technologia która to pozwala nam schudnąć z pomocą mrożenia tkanek tłuszczowych.

Kriolipoliza – odchudzanie zimnem

Kriolipoliza to doskonała i nowoczesna metoda która to polega na chodzeniu tkanek tłuszczowych a tym samym doprowadzenia ich do rozpadu czyli lipozy. Wynikiem tego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Mrożenie sprawia, że lipidy jakie znajdują się w komórkach tłuszczowych są uwalniane a następnie transportowane przez układ limfatyczny. Dzięki temu komórki są niszczone, jednakże jednocześnie oszczędzone zostają inne tkanki, jak na przykład skóra, nerwy czy też mięśnie.

Ja wygląda zabieg?

Zabieg ten jest stosunkowo prosty i krótki, albowiem trwa jedynie godzinę. W czasie zabiegu zostaje użyty specjalny aplikator, jaki to przykłada się do danego obszaru, z którego chcemy się pozbyć się zbyt dużej ilości tłuszczu. Aplikator ma charakter próżniowy, a jego zadaniem jest zasysanie tkanek. Z jego zastosowaniem ciepło z komórek zostaje pobrane, zaś czujniki w nim wbudowane połączone są ściśle z panelem monitorowania, dzięki czemu możemy regulować cały proces chłodzenia. Zasadniczym celem owego zabiegu jest ochłodzenie komórek tłuszczowych a tym samym spowodowanie ich obumarcia. Komórki które są zamrożone są powoli eliminowane a dodatkowo wydalane z naszego organizmu. To sprawia, że z tygodnia na tydzień grubość tkanki tłuszczowej maleje, zaś my stajemy się smukli. Zabieg ten popularny jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, jednakże na terenie Polski, zwłaszcza w większych miastach powoli zabieg ten również jest wykonywany.

Zabieg ten uchodzi za nieinwazyjny, bezbolesny, jednakże warto zaznaczyć, że w czasie jego trwania odczuwa się zimno na skórze. Zaraz po zabiegu w obszarze jego wykonania mogą pojawić się zaczerwienienia lub nawet malutkie siniaki. Co więcej czasem może pojawić się także u niektórych pacjentów uczucie osłabienia. Efekty i rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu, lecz przeciwnie trzeba na nie czekać nawet kilka miesięcy. W tym czasie bowiem organizm musi pozbyć się komórek które zostały uszkodzone. Efekty widać więc około czterech miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Z zabiegu może skorzystać każdy, kto pragnie pozbyć się zbyt dużej ilości kilogramów. Najczęściej zabieg ten wykonywany jest na brzuchu, plecach, biodrach czy też pośladkach, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć go także w innych partiach ciała. Zabieg jest prosty, bezbolesny, a także uchodzi za bezpieczny dla organizmu.