Naprawa i serwis turbosprężarek

Jeśli wiemy, że mamy turbosprężarkę w samochodzie to już jest dobrze, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dawniej turbosprężarki znajdowały się w samochodach bardziej wyścigowych, ale i w dieslach.

Turbosprężarka nie tylko zwiększa moc, ale również poprawia moment obrotowy. Im lepsza turbina tym lepsze będą osiągi. Dzisiejsze sportowe i bardzo drogie samochody mają po dwie turbiny. Wtedy taki samochód przyspiesza poniżej pięciu sekunda do stu kilometrów na godzinę. W nowych dieslach też cały czas zwiększa się moc. Warto wspomnieć, że kilkanaście lat temu dwulitrowy diesel bez turbiny miał siedemdziesiąt koni.

Po zamontowaniu turbiny jego moc dochodziła do maksymalnie stu dwudziestu koni mechanicznych. Dzisiaj jest to nawet dwieście koni mechanicznych. Auta są wysilone, a co za tym idzie w pierwszej kolejności zawsze pada na turbinę. Trzeba o nią dbać, trzeba jeździć na serwis żeby sprawdzali, w jakim jest stanie.

Problemy z turbosprężarką

Samochód traci moc i to nie tylko podczas przyspieszania, ale również podczas szybszej jazdy po autostradzie. Naciskamy gaz i samochód nie chce jechać i przyspieszać. W dieslach bardzo często przy prędkości do osiemdziesięciu kilometrów słychać charakterystyczny szum. Jeśli turbosprężarka jest mocno uszkodzona to pod maską będziemy słyszeć, że halsuje. Jeśli czujemy i słyszymy, że z autem dzieje się coś nie tak to nie ma, co nim jeździć. Trzeba będzie szybko skontaktować się z warsztatem, który wykona dla nas serwis i sprawdzi, co się tam złego dzieje. Koszty naprawy będą możliwe do oszacowania dopiero wtedy, kiedy turbosprężarkę się z auta wyciągnie.

Niech zrobią to tacy specjaliści jak tutaj naprawa turbo – turboservice.pl, a wtedy możemy być spokojni o jakość wykonywanych usług. To firma mająca za sobą wiele takich napraw. Działają na rynku od dwudziestu pięciu lat i zyskali sobie miano jednych z najlepszych w całym kraju. Jeśli mamy problemy z turbosprężarką to oni na pewno znajdą sposób żeby nam pomóc.