Prowadzenie firmy w Angli

Zakładanie własnej firmy w UK jest bardzo proste. Najpierw każda osoba, która chce mieć własną działalność może spróbować swoich sił bez konieczności rejestracji. Przez trzy miesiące można będzie prowadzić własną firmę.

W tym czasie działamy całkowicie legalnie, dlatego niczym się nie przejmiemy. Po trzech miesiącach trzeba zgłosić działalność do urzędu. Gdybyśmy o tym zapomnieli to czeka nas kara w wysokości 100 funtów. To nie jest duża kwota, ale lepiej się nie narażać urzędom. Jeśli mamy już zarejestrowaną firmę to zgłaszamy się również do urzędu skarbowego i tam przydzielają nam składki, jakie mamy płacić i stawkę podatku. Teraz przyszła pora na wynajęcie kogoś, kto się będzie zajmował księgowością. Jeśli prowadzimy działalność na wyspach, ale nie do końca znamy język angielski to lepiej byłoby gdyby papierkową robotą zajmował się ktoś, kto się na tym bardzo dobrze zna.

Szukamy księgowego z certyfikatem

Na wyspach jest o tyle dobrze, że bez większych problemów można będzie znaleźć księgowego mówiącego po polsku. Wiele firm polskich tam działa, bo wielu rodaków zakłada tam swoje firmy i mają problemy z wypełnianiem wszystkich papierów. Jak w każdym kraju tak i tutaj ważne są wszystkie deklaracje i jeśli się coś źle wypełni to można narazić się na kary? O wiele taniej będzie korzystać z pomocy księgowego, który bardzo dobrze obeznany jest w prawie, jakie obowiązuje na wyspach. Prawo podatkowe czy ubezpieczeniowe jest tam o wiele mniej skomplikowane niż w Polsce. Ludzie zakładają w UK swoje firmy, ponieważ składki na ich ZUS są o 90% tańsze niż w Polsce. Właśnie tak to wygląda w krajach rozwiniętych, że obywatela nie przytłacza się składkami i podatkami, a jeśli coś mu pozostaje to może z tego żyć. Osoby, które prowadzą swoją firmę w Wielkiej Brytanii i chcą znaleźć dobrego księgowego powinny skorzystać z oferty Biuro księgowe Londyn. Jest to firma doświadczona i pewna, a co ważne są to Polacy, czyli nie będzie stresu związanego z barierą językową. Można się dzięki temu skupić na prowadzeniu firmy.