Regeneracja po treningu

Regeneracja po treninguOdpowiednia regeneracja po treningu to piekielnie istotna kwestia. To chyba coś typowego, że jeżeli wymęczymy się na treningu, to nasz organizm będzie przez jakiś czas nieco osłabiony. Zapewne wiele osób pomyśli sobie, że przecież trening to wielka frajda, nie powinniśmy zatem czuć się po nim wcale źle – ot, spalimy trochę kalorii. Cóż, wcale tak nie jest – jeżeli nie zadbamy o odpowiednią regenerację po treningu to potem będziemy mieli mniej sił na kolejne. W takim razie w dalszej części tego tekstu postaramy się napisać możliwie jak najwięcej na temat tego co trzeba zrobić, aby regeneracja organizmu po treningu nie sprawiała w żadnym razie najmniejszych problemów.

Regeneracja po treningu

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby przed, w trakcie i po treningu pić możliwie jak najwięcej napojów. Niech to będzie chociażby woda niegazowana, która orzeźwia i pobudza organizm. Rośnie spożycie wśród Polaków wody butelkowanej, co jest oczywiście powodem do radości, bo jest ona naprawdę bardzo zdrowa, pozytywna dla całego organizmu. Do tego powinniśmy dbać o odpowiednią ilość spożywanych witamin – w tym celu przede wszystkim warto jeść optymalne ilości owoców oraz warzyw. Wiadoma kwestia, trzeba również odpowiednio się odżywiać, a więc jeść kurczaka, indyka czy chociażby ryż. To wszystko powoduje, że nasz organizm będzie przed kolejnym treningiem jak nowo narodzony. Nie dziwi zatem to, iż suplementy diety są wśród ćwiczących bardzo powszechne. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż ciężko w naturalny sposób łykać witaminy, a więc producenci suplementów diety biją kolejne rekordy sprzedaży. Co tak naprawdę jest oczywiście bardzo dobre, bo przecież nie mówimy tutaj o preparatach, które są w jakiś sposób szkodliwe dla naszego organizmu. Naprawdę, akurat suplementów diety to w żadnym razie nie można się jakoś obawiać.

Do tego nie możemy nie wspomnieć o tym, że przecież bardzo istotny, zresztą nie tylko w przypadku ćwiczących, jest odpowiednio długi sen. Człowiek to taka istota, która bez snu nie wytrzyma zbyt długo, a więc trzeba spać, i to spać w optymalnych ilościach. Większość osób nie będzie wyspana jeżeli nie spędzi w łóżku około 7-8 godzin. Niektórzy potrzebują mniej, inni więcej, ale generalnie można śmiało powiedzieć, że spanie poniżej 6 godzin i powyżej 9 nie jest wskazane. Ilość snu to jedna sprawa, ale jeszcze należałoby zadbać o to, aby był to możliwie jak najbardziej komfortowy sen.

Higiena snu to coś co bardzo często deprecjonujemy. A przecież nikt nie mówi, że trzeba poświęcać wiele czasu na to, aby zadbać o to jak się śpi. Wystarczy po prostu każdego dnia otworzyć okno przed snem, może nawet przejść się na krótki spacer, a do tego po prostu zadbać o kołdrę i poduszki. Oczywiście byłoby idealnie, gdybyśmy mieli dostosowane łóżko, dzięki któremu faktycznie regeneracja naszego organizmu, ta nocna, a więc szalenie istotna, nie będzie w naszym przypadku dosłownie żadnym problemem. Jeszcze jakieś pytania na temat tego jak zregenerować swój organizm?

Rating: