Trener osobisty czy ćwiczyć samemu

Trener osobisty czy ćwiczyć samemuTrenować jak najbardziej warto, jednakże nasuwa się w tym momencie podstawowe pytanie – robić to samemu czy z kimś. A jeżeli z kimś, to z kim? Cóż, można śmiało powiedzieć, że przynajmniej na początku naszej przygody z ćwiczeniami trener osobisty jest bez najmniejszego cienia wątpliwości strzałem w dziesiątkę. Co jak co ale bez niego będzie nam bardzo ciężko. To chyba żadna tajemnica, iż początki są najtrudniejsze, a dzięki właśnie pomocy instruktora będzie można poradzić sobie ze wszystkim. Czyli jeżeli ktoś pyta co jest lepszą opcją – trener osobisty czy samotne ćwiczenia, jak najbardziej trzeba polecić pierwszą opcję. Co do tego nikt nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości. A jeżeli ktoś jakieś tam ma, to niech rzuci okiem na dalszą część tekstu, można zapoznać się z kilkoma argumentami, które w jednoznaczny sposób potwierdzają, iż trener osobisty jest pod praktycznie każdym względem doskonałym wyborem.

Trener osobisty czy ćwiczyć samemu

Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze to, że trener osobisty będzie zagrzewał nas do regularnych ćwiczeń. Będziemy mieli o wiele większą motywację, siłę do walki – gdybyśmy byli sami, to bardzo możliwe, iż po krótkim czasie dalibyśmy sobie spokój z niełatwym przecież zajęciem. Solidny trener nie tylko doskonale zna się na tym wszystkim co ma związek z siłownią i kulturystyką, ale również jest świetnym psychologiem. Pamiętajmy również o tym, iż w bardzo wielu przypadkach popełniamy na początku głupie błędy, po prostu powodowane własną niewiedzą – dzięki tego typu błędów dajemy sobie za wygraną, ponieważ wszystko nas boli, nie widzimy żadnych efektów ćwiczeń. Ciężko nie wspomnieć również o tym, że dzięki trenerowi osobistemu po prostu efekt ćwiczeń jest bardziej zadowalający. Doskonale wiemy co robić, nie popełniamy podręcznikowych błędów. Nie tracimy tym samym pieniędzy, bo chodzimy na siłownię i najzwyczajniej w świecie wyciągamy z każdej wizyty to co najlepsze. Trener osobisty jest w stanie przekazać nam swoją całą wiedzę, podzielić się tym co istotne na temat wszystkiego co związane z kulturystyką – takowa wiedza jest bezcenna, więc naprawdę nie można zakładać, że oszczędzanie pieniędzy na trenerach osobistych jest wskazanym rozwiązaniem. Zresztą nie zapominajmy o tym, iż wydatki związane z błędami na siłowni wbrew pozorom nie są małe. Dajmy na to kontuzję czy przeciążenie organizmu powodowane kiepskim treningiem. Nie mówiąc już o tym, że często wykupujemy abonament na siłowni, ale z różnych przyczyn poddajemy się – to są wszystko straty finansowe. Nie mówiąc już o tym, iż nasze zdrowie jest na gorszym poziomie.

Czyli podsumowując: pod praktycznie każdym względem trener osobisty jest bardziej wskazanym wyborem. Co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. I oczywiście nikt nie twierdzi, że przez następne lata będziemy na wszystkie treningi uczęszczali razem z trenerem osobistym. Spokojna głowa, przecież po jakimś czasie będziemy mieli prawie tak dużą wiedzą jak nasz nauczyciel… I chociażby za tę wiedzę warto zapłacić.