Trening interwałowy

Trening interwałowyJeżeli ktoś z Was chciałby w możliwie jak najkrótszym czasie pozbyć się tkanki tłuszczowej, to bez dwóch zdań powinien mieć na uwadze to, że trening interwałowy pod wieloma względami jest najbardziej wskazaną opcją. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, iż nie jest on dla każdego. Jeżeli całkowicie nie mamy formy, po prostu do tej pory woleliśmy siedzieć przed telewizorem i obżerać się niezdrowym jedzeniem, to powinniśmy sobie darować. W końcu intensywny wysiłek fizyczny nie jest w żadnym razie czymś wskazanym dla kompletnego świeżaka, który dopiero zaczyna myśleć o zmianie trybu swojego życia. Jeżeli jednak jakaś tam forma jest, trochę już ćwiczyliśmy, ale z oczywistych powodów nie jesteśmy za bardzo zadowoleni z efektów, to jak najbardziej powinniśmy pomyśleć o treningu interwałowym. Takim rodzaju trenowania, który polega na przeplataniu treningu o dużej intensywności z treningiem o bardzo niskiej intensywności.

Trening interwałowy

Komu przede wszystkim trzeba polecić trening interwałowy? Cóż, wszystkim osobom, którym zależy na możliwie jak najszybszym zrzuceniu masy mięśniowej. Gdy np. niedługo bierzemy ślub i chcemy wyglądać na zdjęciach lepiej, nie mamy wiele czasu, to jak najbardziej tego typu rodzaj treningu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy również o tym, że trening interwałowy jest wskazany dla osób, które muszą zrzucić wagę, bo chociażby chcą lepiej wypaść na testach medycznych w zakładzie pracy. Czyli bardzo krótko podsumowując – jeżeli ktoś nie ma wiele czasu na efekty, a jednak nie oczekuje cudów, to jak najbardziej będzie bardzo zadowolony z tego typu rodzaju treningu. Jak już wcześniej zostało wspomniane, taki rodzaj treningu nie jest dla wszystkich, w końcu jeżeli nie mieliśmy do tej pory większej styczności z aktywnością fizyczną to wytrzymamy co najwyżej trening o niskiej intensywności. Mierzmy siły na zamiary, jak to kiedyś rzekł polski wieszcz, czyli Adam Mickiewicz… Kolejna kwestia – nie forsujmy aż tak bardzo swojego organizmu w trakcie treningu. Rozchodzi się o to, że chociaż zapewne bardzo chcemy dać z siebie wszystko, to jednak wcale nie jest powiedziane, iż w dosłownie każdym przypadku forsowanie organizmu przyniesie odpowiednie efekty. Czasami lepiej dać sobie na jakiś czas spokój, niż narażać swój organizm na poważne problemy. Niektórzy specjaliści podpowiadają nawet, aby przed treningiem interwałowym pójść na badania, skonsultować się z lekarzem, ale jakoś ciężko uwierzyć w to, że w istocie będziemy aż tak zapobiegliwi.

Czyli naprawdę nie można powiedzieć, aby trening interwałowy był przereklamowany. Co jak co, ale dosłownie każda osoba, której zależy na lepszych efektach ćwiczeń powinna rozpocząć swoją przygodę z tego typu rodzajem treningu. Na początku nie będzie łatwo, będziemy zapewne mieli poważne wątpliwości, ale przeplatany trening powinien po pewnym czasie dać fantastyczne efekty. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania na temat treningu interwałowego, to nie pozostaje chyba nic innego jak zapytać, odpowiedź zostanie podesłana bardzo szybko.