Trening z Kettlebells

Trening z KettlebellsCoraz popularniejszy w Polsce staje się trening kettlebelss, dlatego na pewno jest wiele osób zainteresowanych tym tematem. Kettlebells to nic innego jak rodzaj odważników, jakie to często nazywane są mianem kuli armatniej z uchwytem. Trening z ich użyciem zwiększa masę naszych mięśni, a także sprawia, że poprawia się nasza kondycja, gibkość, oraz praca układu sercowo – naczyniowego. Zalety treningu z odważnikami. Ten rodzaj treningu został wynaleziony w Rosji w osiemnastym wieku. Wówczas to wykorzystywany był w czasie treningów wojskowych. Jednakże od lat czterdziestych trening ten jest stosowany często w sportach siłowych, zaś dziś zyskuje bardzo dużą popularność przede wszystkim ze względu na swą wszechstronność.

Dzięki treningowi możemy, bowiem zyskać:

 • Siłę
 • Wytrzymałość
 • Doskonałą kondycję ruchową
 • Gibkość
 • Pozbyć się zbyt dużej ilości kilogramów
 • Kettlebells a trening z hantlami

Jeśli chcemy porównać trening Kettlebells do zwykłego i powszechnie znanego treningu z hantlami musimy mieć na uwadze unikalny kształt ciężarków. Jak już wspomnieliśmy przypominają one armatnią kulę z uchwytem, dlatego też ich unikalny kształt sprawia, że możemy mówić o większej intensywności a tym samym efektywności ćwiczeń. Dodatkowo ciężarki w treningu Kettlebells mają także przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu szybko możemy wzmocnić mięśnie przedramienia, ale także inne mięśnie, ponieważ w czasie ćwiczeń, każdy z nich pracuje. To wszystko sprawia, że możemy uzyskać muskularną oraz atletyczną budowę ciała, a jednocześnie cieszyć się z jej smukłości, albowiem mięśnie rozwijają się harmonijnie.

Trening z Kettlebells jak wygląda?

Niezwykle istotne w tym rodzaju treningu jest to, że w czasie jego trwania angażujemy wszystkie mięśnie do pracy jednocześnie. Trening polega na wykonywaniu kilkuminutowych serii, zaś każde powtórzenie w jednej serii odbywa się kilkakrotnie. Wszechstronność jest tutaj czynnikiem podstawowym, w przeciwieństwie do tradycyjnych hantli, które to kształtują jedynie nasze bicepsy oraz klatkę piersiową. Warto zaznaczyć, że jednym z podstawowych ruchów jest swing w kilku różnych odmianach. Najbardziej popularna obecnie jest wersja rosyjska, w której to odważnik trzyma się w obu rękach przed sobą, oraz wprawia się go w ruch. Huśtamy, więc nim najpierw z pomocą nóg, potem na wysokości brzucha, klatki piersiowej a na końcu unosimy go do poziomu czoła.

Zalety i walory treningu

Trening Kettlebells ma bardzo wiele zalet i walorów, dlatego też warto wspomnieć o kilku najważniejszych.

 • Szybkie i bardzo efektywne budowanie siły a także wytrzymałości naszych mięsni
 • Harmonijny rozwój wszystkich partii ciała
 • Szybkie efekty i wyniki naszych ćwiczeń
 • Poprawienie gibkości, mobilności, co świetnie wpływa na codzienne nasze czynności
 • Doskonałe efekty, jeśli pod uwagę weźmiemy odchudzanie

Trening ten możemy wykonywać każdy, lecz polecany jest on przede wszystkim osobom, które pragną podnieść ogólną sprawność swojego ciała. Mogą go uprawiać wszyscy, zarówno mężczyźni jak i kobiety.