Wycieczka do Lwowa – polacy lubią Ukrainę

Polacy lubią Ukrainę. Wycieczki na Ukrainę traktują jako podróże sentymentalne. Część Polaków z Ukrainy przyjechała do Polski, a ich potomkowie nadal w Polsce mieszkają. Wycieczki na Ukrainę to czas dobrze spędzony. Ukraina się zmienia, rozwija, staje się nowocześniejsza. Warto poznać ten niezwykły kraj. Polacy najczęściej zwiedzają dawne polskie kresy, Lwów i Kijów. Do innych miast docierają rzadko, a szkoda, bo Ukraina to kraj piękny i zasługujący na poznanie i to poznanie solidne, rzetelne, dogłębne, a nie powierzchowne. Ukraina jest krajem interesującym, pełnym zabytków, z bogatą historią oraz niezwykle gościnnymi ludźmi.

Cmentarz Łyczakowski to miejsce sentymentalne, tam bowiem spoczywa wielu znanych Polaków, którzy mieli duże znaczenie dla historii Polski oraz obecnej Ukrainy. We Lwowie warto obejrzeć spektakle w Operze, zachwycić się słynną kurtyną Siemiradzkiego, spacerować po wąskich, lwowskich uliczkach. Lwów jest miastem tajemniczym oraz niezwykle klimatycznym. Poza tym znacznie tańszym od Brukseli, Paryża czy Berlina. Miastem z historią, kulturą oraz duszą. Miastem na tydzień, a nie na weekend. Dwa dni to za mało, aby poznać dobrze Lwów. To miasto zasługuje na kilka dni spędzonych na intensywnym zwiedzaniu. W Kijowie są piękne cerkwie, bogate w ikony oraz ikonostasy.

Do Lwowa z Lublina?

Z tego powodu warto zajrzeć do Kijowa na tydzień lub dłużej. Mniej znanymi miastami są Kirowograd oraz Dniepropietrowsk – niezbyt znanymi, ale z bogatą historią. Piękno i zabytki przekonują do odwiedzania wymienionych miast oraz podróżowania po całej Ukrainie. Polacy nie muszą mieć wiz, dojadą do Lwowa w kilka godzin, a poznają inny świat. Wschód i Zachód w jednym. Coś niesamowitego dla koneserów oraz wielbicieli podróży. Zachęcamy do wyjazdów na Ukrainę ze sprawdzonym biurem podróży. Jest to najlepsze rozwiązanie, które uchroni podróżnych przed ryzykiem i sprawi, że poczują się zachwyceni takimi wyjazdami. Na pewno wycieczki do Lwowa z Lublina wzbogacą we wrażenia i wiedzę. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w przewodnik po Lwowie – aplikację na system IOS lub Android, która pozwoli nam na zlokalizowanie Ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, polecanych restauracji i nie tylko.