Zadbaj o wnętrze swojego samochodu

Detailing i konserwacja dotyczy nie tylko zewnętrznej części samochodu. Istnieją również wielofunkcyjne spraye do detali do wnętrza samochodu. Usuwają one kurz, odciski palców i lekkie zabrudzenia ze wszystkich powierzchni nietekstylnych.

Około trzy do czterech razy w roku należy czyścić i zabezpieczać wnętrze samochodu, ale to czasem prostu za mało, aby utrzymać wnętrze świeże i czyste. Kilka lat temu, ze względu na popularność szybkich detali zewnętrznych, pojawiła się również detailing wnętrza aut. Pomysł jest mniej więcej taki sam, jak szybki detal z zewnątrz, wystarczy mgiełka i przetarcie, aby zachować świeżo szczegółowy wygląd wnętrza. Aby użyć sprayu do wykończenia wnętrza, spryskaj ręcznik z mikrofibry i wytrzyj deskę rozdzielczą, siedzenia konsoli i skóry, panele drzwi i ościeżnice. Spray do wykańczania wnętrz został stworzony bardziej do odkurzania niż czyszczenia, podobnie jak spray zewnętrzny, jest produktem do konserwacji i nie ma na celu zastąpienia środków czyszczących lub ochronnych do wnętrz. Silikonowe spraye ochronne deski rozdzielczej pozostawiają na desce rozdzielczej śliski film, który faktycznie przyciąga więcej kurzu, więc będziesz musiał go częściej czyścić.

Ponadto błyszcząca deska rozdzielcza odbija się w przedniej szybie. Odbicie i odblaski mogą ograniczyć widzenie, szczególnie w nocy.

Właśnie dlatego profesjonalni detaliści używają niesilikonowych matowych środków ochronnych podczas detalowania samochodów. Nadal wyglądają świetnie i zmniejszają błyszczenie powierzchni. Środki do czyszczenia i pielęgnacji plastikowych elementów samochodu znajdziemy na stronie https://detailingstore.pl/45-czyszczenie-i-pielegnacja-plastikow. Twarde plastikowe i winylowe powierzchnie wewnątrz samochodu są ogólnie łatwe do czyszczenia za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego, szczotek i ręczników z mikrofibry do wycierania lekkiego brudu. Jednak niektóre ślady na tych powierzchniach nie znikną nawet przy najbardziej agresywnym myciu. W tym przypadku zaleca się użycie środka na bazie alkoholu izopropylowego. Przy ostrożnym użytkowaniu skutecznie usunie zarysowania z obuwia i podobne ślady.