Zawsze świeże jabłka

Jabłka, które właśnie zostały zerwane w sadzie powinny trafić do specjalnej komory. Te, które nie znalazły jeszcze klienta, albo te, które zamierzamy przechowywać przez zimę muszą do takiej komory przechowalniczej trafić.

Starajmy się to zrobić najwcześniej jak to tylko jest możliwe. Musimy również pamiętać o tym, że komora musi być w stu procentach szczelna. Tylko wtedy będą z tego pozytywne efekty. Samo zamkniecie komory nie wystarczy, bo trzeba tam jeszcze zastosować specjalny środek. Jest to coś bezpiecznego, co oznacza, że nie trzeba się martwić o zdrowie, jeśli takie jabłka później trafią do handlu. Ten środek powoduje, że proces starzenia się jabłek będzie zatrzymany.

Nie będą szybko dojrzewały i na pewno mniejsze będą z tego straty. Dla sadowników ma to przecież ogromne znaczenie, dlatego warto właśnie takie rozwiązanie wybrać. Zyskamy na tym bardzo dużo, bo więcej będzie można zarobić na jabłkach. Klienci płacą więcej za jabłka, które ładnie wyglądają, dlatego wygląd ma tak bardzo duże znaczenie.

Przechowywanie jabłek w komorze

Producent środka zaleca żeby komora wraz z jabłkami była zamknięta maksymalnie po siedmiu dniach. Najlepiej żeby to było do czterech dni, bo wtedy łatwiej będzie zapanować nad tym i odciąg produkcje etylenu, która powoduje, że jabłka starzeją się i przynoszą w ten sposób straty. Zastosowanie takiego środka ma również taką zaletę, że jabłka nie chorują. To oznacza kolejny zysk dla naszej kieszeni, dlatego trzeba będzie sprawdzić pełną ofertę firmy, która sprzedaje nam coś tak dobrego. Jest specjalna instrukcja, w jaki sposób samodzielnie stosować taki środek. Aplikacja nie jest trudna i każdy sobie z tym poradzi.

Można to zobaczyć na stronie fruitsmart.pl – przechowalnictwo jabłek. Znajdziemy tutaj również bardzo dokładny opis tego, co się znajduje w tym skutecznym środku i gdzie dokładnie można go stosować. Przy okazji znajdziemy również miejsca gdzie środek można będzie zakupić. To wszystko dzięki internetowej stronie, która powinnyśmy już teraz odwiedzić.